E: info@buzet.hr // Facebook // Youtube

Novosti

Ivan Čeh prvi na državnom natjecanju iz matematike

04.05.2010.

Ivan Čeh, učenik prvog razreda gimnazijskog odjeljenja Srednje škole u Buzetu osvojio je prvo mjesto B kategorije na državnom natjecanju iz matematike. Naime, u A kategoriji natječu se polaznici matematičkih škola, dok u B kategoriji učenici svih ostalih škola. Natjecanje je održano u petak u Šibeniku. Sudjelovalo je 25 učenika prvih razreda. Ivan je na državnom natjecanju osvojio 41 od ukupno 50 bodova. Prije toga je na županijskom osvojio čak 48 od 50 bodova, što ga je u konačnici i dovelo do najvišeg državnog ranga.

- Uspoređujući s dosadašnjim natjecanjima, ovo mi nije bilo najteže. Ovakav uspjeh nisam očekivao jer se nisam zamarao rezultatima, skromno je kazao Ivan. On gotovo svake godine, od 5. razreda osnovne škole sudjeluje na nekoliko natjecanja, matematici, fizici, geografiji, kemiji... Gotovo uvijek "dogura" do regionalnog ili, pak, državnog takmičenja. Tako je i ove godine na županijskim natjecanjima osvojio 2. mjesto iz fizike te 3. mjesto iz kemije.

Ivanova mentorica, učiteljica matematike Milena Salkanović za svog učenika kaže kako je jedan od najboljih, ako ne i najbolji matematičar u njenom dvadeset godina dugačkom učiteljskom stažu.

- Kod Ivana se poklopio njegov dar, upornost i marljivost, smatra Salkanović.
Grad Buzet

Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. Zaljubi se u suncem obasjane zidine. Udahni mirise njegovih šuma. Kušaj bogate okuse domaćih delicija. Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. U Buzetu pronađi sebe.