Dva dana posvećena istarskom tartufu
30.10.2012.
U Buzetu se u subotu i nedjelju održava 10. jubilarni Vikend istarskog tartufa. Program oba dva dana počinje u 11 i traje do 19 sati. U to će se vrijeme u prostranom šatoru na Mašimovoj škuji održati izložba, degustacija i prodaja tartufa te domaćih proizvoda poput maslinova ulja, vina, sira, pršuta, meda, keksi i brojnih drugih delicija.
Osim toga, u subotu u 10 sati starta orijentacijsko trčanje i MTB utrka "Lov na tartufe". Sudjeluje 50 parova odnosno 100 učesnika. Dva sata kasnije uslijedit će smotra i revija pasa.
S obzirom da se tartufi odlično sljubljuju s paštama, održat će se i radionica izrade domaće tjestenine, a neće izostati ni predstavljanje buzetskih ugostitelja pod nazivom "Buzet na pjatu". Od 15 do 16 sati oba će dana kulinarske vještine iskazati predstavnici brojnih buzetskih sportkih udruga i klubova poput enduraša, automobilista, paraglidera, biciklista i dr. A kako sve ne bi ostalo na amaterizmu organizira se i mala škola pripremanja jela od tartufa.
Brojni će posjetitelji ovoga vikenda u Buzetu moći pogledati pokazno traženje tartufa. Organizator se pobrinuo i za najmlađe, pa tako priređuje Kutak za djecu. Ove godine novost je dodjela priznanja za Naj tartuf, Najuređeniji štand, te Naj vino Vikenda istarskih tartufa 2012. Uz to, svakako je zanimljiv događaj predstavljanja proizvodnje i showrooma obiteljske firme Natura Tartufi, koja će se održati na Srnegli, Buzet.
Na sajmu se predstavlja 50-ak izlagača. PROGRAM
Subota, 03.11.2012.
10.00 Lov na tartuf – orijentacijsko trčanje + MTB
11.00 - 19.00 Izložba, degustacija i prodaja tartufa i proizvoda od tartufa, te domaćih proizvoda (maslinovo ulje, vino, sir, pršut, rakije, med, marmelade, keksi, itd.)
12.00 Smotra i revija pasa
12.00 – 18.00 Radionica izrade domaće tjestenine
12.00 – 15.00 Buzet na pjatu – predstavljanje buzetskih ugostitelja: Konoba Most
15.00 - 16.00 Cooking show sportskih udruga i klubova s područja Buzeta
16.00 - 18.00 Mala škola kuhanja s profesionalnim kuharom
- Izložba gljiva (ovisno o klimatskim uvjetima i brojnosti gljiva)
- Kutak za djecu
Nedjelja, 04.11.2012.
11.00 - 19.00 Izložba, degustacija i prodaja tartufa i proizvoda od tartufa, te domaćih proizvoda (maslinovo ulje, vino, sir, pršut, rakije, med, marmelade, keksi, itd.)
11.00 – 19.00 Natura Tartufi - predstavljanje proizvodnje i showrooma na lokaciji Srnegla 21, Buzet
12.00 – 18.00 Radionica izrade domaće tjestenine
12.00 – 15.00 Buzet na pjatu – predstavljanje buzetskih ugostitelja: Hotel Fontana
15.00 - 16.00 Cooking show sportskih udruga i klubova s područja Buzeta
16.00 - 18.00 Mala škola kuhanja s profesionalnim kuharom
- Izložba gljiva (ovisno o klimatskim uvjetima i brojnosti gljiva)
- Pokazno traženje tartufa
- Kutak za djecu
Prigodne jelovnike u sklopu Vikenda tartufa nude: Ročka Konoba (Roč), Restoran Stara Oštarija (Stari grad Buzet), Hotel Fontana (Buzet), Konoba Santa Terra (Sovinjak)