E: info@buzet.hr // Facebook // Youtube

Novosti

Dominacija Slovenaca

26.05.2009.

Pobjedom slovenskog biciklista Nejca Rutara završena je ovogodišnja "downhill" utrka koja je u organizaciji Biciklističkog kluba "Buzet" održana na stazi "Škrbina" pokraj Buzeta. Utrka se pored hrvatskog Kupa bodovala i za slovenski DH pokal i mora se priznati da su slovenci svojim rezultatima pokazali koliko su trenutno ispred hrvatskih kolega u ovom sportu.Od prvih 20 vozača u ukupnom poretku čak je 19 Slovenaca, među koje se uspio ugurati Zagrepčanin Dean Mamuzić osvojivši sedmo mjesto.Stazom dugačkom 1,55 km, koja je za oko 300 metara kraća od prošlogodišnje, Rutar je "proletio" za 2:27.874 minuta ostavivši za čak 4 i pol sekunde svog sunarodnjaka Jana Cestnika na drugom mjestu. Od hrvatskih predstavnika, uz već spomenutog Mamuzića, Tomislav Tessari osvojio je 26. mjesto, berislav Topot 28., Vedran Kaldi 32., Buzećan Denis Šćulac 34., dok je Puležan Alexandar Orešnik koji je prošle godine bio treći, zauzeo 37. mjesto ukupnog poretka.U ženskoj konkurenciji slovenska natjecateljica Rebeka Barlič bila je uspješnija od dvije Hrvatice, Andree Radačić i Dubravke Družete koje su zauzele drugo i treće mjesto.Lijepo i sunčano vrijeme išlo je na ruku organizatoru, pa se uz stazu okupilo osjetno više gledatelja nego li je to bio slučaj prošle godine. Napomenimo da su padovi sastavni dio ovog sporta, pa smo tako zabilježili dva malo teža na subotnjim treninzima, no ništa što nije gotovo uobičajno za ovakva natjecanja, pa je organizator dobivao pohvale sa svih strana na odlično pripremljenoj stazi i organizaciji utrke.Velimir Božić, Glas IstreRezultate možete pogledati na službenoj stranici BK Buzeta www.mtb-buzet.comPodsjećamo Vas još jednom da je rok za predaju fotografija na natječaj "DH Buzet kroz objektiv" danas do pola noći. Svi zainteresirani mogu pročitati pravila natječaja i poslati putem elektronske pošte slike na natječaj. Za pravila natječaja i prijavnicu kliknite ovdje.
Grad Buzet

Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. Zaljubi se u suncem obasjane zidine. Udahni mirise njegovih šuma. Kušaj bogate okuse domaćih delicija. Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. U Buzetu pronađi sebe.