E: info@buzet.hr // Facebook // Youtube

Novosti

Treće mjesto buzetskih taekwon-do boraca

14.04.2012.

Prošle je subote u Puli održan međunarodni 10. Istra Open u ITF Taekwon-dou za kadete i juniore. Taekwon-do klub Buzet predstavljalo je trinaest natjecatelja. U rodni su grad donijeli čak šesnaest medalja, od čega sedam iz finalnih borbi. TKD "Buzet" pripalo je treće mjesto u poretku klubova.

Teo Sega Sumić odlično je odradio forme za žuti pojas i po prvi put se iskušao u borbi u kategoriji -30 kg. U kadetskoj konkurenciji najtrofejnija je bila ženska kategorija preko 50 kg. Kompletno postolje pripalo je Buzećankama. Tea Jakobović i Anthea Lisa Grbac osvojile su broncu. U finalnoj borbi Ela Mandalenić je bila bolja od kolegice, pa je Matea Petohleb osvojila srebro. Iva Ipša je u formama za zeleni pojas osvojila broncu. Ela je u crvenim pojasevima zaustavljena u polufinalu sa osvojenim broncama i to među kadetima i juniorima.

Matea Petohleb briljirala je u formama te je osvojila zlato u kadetskoj i zlato u juniorskoj konkurenciji zelenih pojaseva. Tea, Ela i Matea su kao kadetkinje nastupale i u juniorskoj konkurenciji. U kategoriji do 52 kg, Tea i Ela podijelile su 3. mjesto. Tea je osvojila 2. mjesto u formama za žuti pojas u juniorskoj konkurenciji. Martina Butarić okitila se sa dvije medalje: u formama za žuti pojas srebrnom, a u kategoriji do 58 kg zlatom medaljom. Nikolas Mandalenić, već poznati as kluba ovoga je puta brončani u formama za crveni pojas, a u borbama se srebrom.

-Zadovoljni smo rezultatima natjecatelja, a posebno zato jer su oni sretni što se trud isplatio. Upornost ovih mladih ljudi vidljiva je na svakom treningu, rekli su treneri Tomislav i Iva Jeletić koji su u ovom sportu već osamnaest godina.
Grad Buzet

Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. Zaljubi se u suncem obasjane zidine. Udahni mirise njegovih šuma. Kušaj bogate okuse domaćih delicija. Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. U Buzetu pronađi sebe.