E: info@buzet.hr // Facebook // Youtube

Novosti

TKD Buzet ima najbolju žensku juniorsku ekipu!

04.06.2014.

U subotu je održan 5. Grobnik kup u taekwondo-u na kojem su se natjecali borci iz 20 hrvatskih klubova. Bilo je ovo zadnje natjecanje prije ljetne stanke. Boje TKD kluba Buzet ovog je puta branio samo ženski sastav, i to u juniorskim kategorijama.

Ela Mandalenić "dogurala" je do polufinala i osvojila broncu. Ravnopravno se borila tijekom sve tri runde polufinala juniorske kategorijiedo 59 kg, no umor kao posljedica duge sezone učinio je svoje. Korina Zugan plasirala se u finale kategorije do 55 kg, ali je "izgorjela je od želje za pobjedom" što je njena protivnica iskoristila i u nekoliko taktički važnih situacija odnijela premoć. Korini je ostalo srebro.

Matea Petohleb borila se u kategoriji do 52 kg i osvojila zlato. Uvjerljivo je pobijedila iskusnu djevojku i to prekidom u trećoj rundi zbog velike bodovne prednosti.

- Djevojke su na najbolji mogući način okončale sezonu osvojivši prvo mjesto u ženskoj juniorskoj konkurenciji i tako dokazale predanost i naporan rad na treninzima tijekom cijele sezone. Sezona je bila naporna i puno je raznih turnira iza mladih boraca. Trenutno su na vrhuncu snage i kondicije pa rezultati nisu nimalo iznenadili, ističe trenerica Iva Jeletić.

Sredinomm svibnja klub je nastupio na 2. kolu županijske lige i tako ostvario dobre rezultate i u županijskoj ligi. Osvojeno je 13 medalja u svim uzrastima. Većina buzetskih boraca je nastupila u finalnim borbama čime je potvrđena uzlazna putanja ove sezone.
Grad Buzet

Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. Zaljubi se u suncem obasjane zidine. Udahni mirise njegovih šuma. Kušaj bogate okuse domaćih delicija. Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. U Buzetu pronađi sebe.