E: info@buzet.hr // Facebook // Youtube

Novosti

Taekwon-do natjecanje: Ela i Nikolas na postolju

26.03.2012.

U subotu je u Slavonskom Brodu održano prvenstvo Hrvatske za juniore i seniore u ITF Taekwon-dou.  Natjecalo se 103 natjecatelja iz 17 klubova. Taekwon-do klub "Buzet" je predstavljalo dva natjecatelja i licencirani sudac. Dok su se u subotu održale samo borbe, tehnički će se dio prvenstva održati krajem godine.

Ela Mandalenić borila se s juniorkama do 52 kg. Iako je po godinama još vijek kadetkinja, borbe je odradila odlično. Na putu do postolja nisu je zaustavile ni starije suparnice. Ipak, u polufinalu je izgubila od iskusnije reprezentativke te propustila šansu za svoje prvo juniorsko finale. Tome unatoč, u Buzet je zasluženo donijela broncu, a osvojila je i klupske bodove.

Nikolas Mandalenić u konkurenciji juniora u kategoriji preko 75 kg ušao je u finale s lakoćom. Savladao je protivnike prekidom borbi s 10 bodova razlike. U finalu se susreo s poznatim protivnikom iz Pule gdje je u ravnomjernoj borbi naposljetku izgubio. Srebro u juniorima je dokaz Nikolasove upornosti, redovitosti na treninzima i velikoj ljubavi prema ovom sportu. Nikolas je snagu odmjerio i sa seniorima u kategoriji  preko 85 kg. Međutim, dečki su bili stariji i iskusniji, pa je zaustavljen u polufinalu protiv svjetskog prvaka iz Rijeke. Osvojio je broncu.

Najboljim domaćim klubovima proglašeni su: TKD Rijeka, zatim Metalac iz Zagreba i Istra iz Pule.
Grad Buzet

Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. Zaljubi se u suncem obasjane zidine. Udahni mirise njegovih šuma. Kušaj bogate okuse domaćih delicija. Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. U Buzetu pronađi sebe.