E: info@buzet.hr // Facebook // Youtube

Novosti

Slovenci dominirali na utrci oko Starogradske jezgre

24.03.2014.

Jučer je u buzetskom Starom gradu održano pretposljednje, 11. kolo sedme sezone Zimske MTB lige. Bila je ovo prva kišna utrka oko Starog grada u šest godina održavanja ovog natjecanja. Upravo je kiša, koja je padala do prije samog starta, ali i posljednja dva kruga, obilježila ovogodišnje izdanje "Buzet Classic", pa su uvjeti na i onako već zahtjevnoj stazi bili dodatno otežani.

Na startnoj crti u podnožju Staroga grada na Fontani, tradicionalno u 12:26 sati, posložilo se ukupno 33 sudionika iz Hrvatske, Slovenije i Italije. Kišno vrijeme nije im predstavljalo problem.

Ukupni pobjedu je odnio Slovenac Jure Bilak (Enetgijateam) kojemu je ovo bio prvi nastup u Buzetu. Devet krugova je odvozio u vremenu od 1:07:09, što je bilo dovoljno da iza sebe ostavi Pazinjana Sandija Bažona (BK Keindl Sport) i trećeplasiranog Mitje Tancika (Energijateam). U kategoriji žena slavila je  Slovenka Tina Perše (Calcit).

Organizator utrke bio je BK Buzet uz potporu MO Buzet Stari grad. Već u nedjelju biciklisti  putuju na zadnje kolo u susjednu nam Sloveniju, u idilično Kočevje.

Grad Buzet

Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. Zaljubi se u suncem obasjane zidine. Udahni mirise njegovih šuma. Kušaj bogate okuse domaćih delicija. Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. U Buzetu pronađi sebe.