E: info@buzet.hr // Facebook // Youtube

Novosti

Rukometaši osvojili bod u gostima

28.09.2009.

U izjednačenih prvih 10 minuta susreta buzetski vratar Petrić obranama je omogućavao svojim suigračima da u napadu održavaju egal, prvenstveno zgodicima Gašpara iz sedmeraca. Domaćini su međutim u tim trenucima brzom igrom u napadu i serijom dobrih obrana njihovog vratara Adamovića uspijevali polako dizati prednost na svoju stranu (11:6 - 17'), dok buzetski rukometaši usprkos nekoliko čisto izrađenih akcija nisu uspjeli poentirati. Endi Petrić u posljednjih je deset minuta prvoga poluvremena svojim obranama omogućio Buzećanima da preko Mavrovića s dva brza zgoditka djelomično ublaže vodstvo Moslavine (13:10 - 27'). No, brzi domaćini u posljednje tri minute uspijevaju postići čak četiri zgoditka i to u momentu kada je njihov vratar Adamović ponovno bio na visini zadatka, a njegov kolega Slakoper obranio je sedmerac Gašparu. Neefikasnost gostujuće momčadi omogućila je tako Moslavini da sa visokih sedam zgoditaka razlike otiđu na odmor (17:10).Buzetski rukometaši dobro su otvorili nastavak susreta te uz pomoć i nadalje raspoloženog Petrića u par minuta uspijevaju smanjiti vodstvo domaćih (17:13 - 35'). Definitivno prvo ime susreta, buzetski vratar Endi Petrić u tim je trenucima nanizao još nekoliko obrana dok su Buzećani u napadu preko u drugom dijelu probuđenog Gašpara te Mavrovića i Sirotića topili domaću prednost (20:18 - 46'). Gostujući rukometaši u tom su dijelu susreta bili koncentriraniji i lakše dolazili do pogotka dok je s druge strane domaće napade uspješno zaustavljao briljantni Petrić. Prvo izjednačenje za Buzećane propustio je Vrkljan u 50. minuti, da bi gosti ipak stigli do egala preko Vozile pet minuta kasnije (23:23 - 55'). U infarktne posljednje dvije minute Vozila ponovno izjednačuje da bi potom Banović 15 sekundi prije kraja osigurao novo vodstvo za domaćine. Buzetski napad u posljednjih desetak sekundi u dva je navrata uspješno prekinula domaća obrana. U međuvremenu je isteklo i vrijeme a Neno Gašpar s devet metara preko visokog bloka kutinskih rukometaša donosi bod svojoj momčadi.
Moslavina - Buzet 26:26 (17:10)ŠRC Kutina. Gledatelja 350. Suci: Robert Kober (Zagreb), Igor Sunajko (Dugo Selo).MOSLAVINA: K. Slukan, Banović 4, Masnec, Kinderman, Peršić, Popović 2, Podvalej 1, Barić 7, Adamović (13+1), Jelenić 4, S. Slukan 7 (3), Kohek, Dumešić 1, Slakoper (3+1).BUZET: Petrić (16+1), Šverko, Teo Prodan, Jović, Grižančić 1, Tedi Prodan, Gašpar 8 (3), Ljubotina 2, Sirotić 2, Mavrović 5 (1), Vrkljan 1, Vozila 7 (1), Slipčević, Šunjić, Pavletić, Zugan.Sedmerci: Moslavina 5 (3), Buzet 7 (5). Isključenja: Moslavina 10 minuta, Buzet 8 minuta.(glasistre.hr)
Grad Buzet

Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. Zaljubi se u suncem obasjane zidine. Udahni mirise njegovih šuma. Kušaj bogate okuse domaćih delicija. Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. U Buzetu pronađi sebe.