E: info@buzet.hr // Facebook // Youtube

Novosti

Rukometaši Buzeta zgazili engleski Olympia Handball

02.10.2010.

Rukometaši Buzeta sinoć su imali razloga za slavlje. U prvoj utakmici kola EHF Challenge kupa koje se ovog vikenda održava u buzetskoj sportskoj dvorani svladali su ekipu engleskog Olympia Handballa rezultatom 43:11.

Povela je ekipa domaćih rukometaša i to zgoditkom Davora Vukelića. U prvim minutama susreta igrači iz kotline podno Ćičarije s lakoćom postižu golove, što je već u 6 minuti susreta rezultiralo njihovim vodstvom od 5 golova razlike. Englezi svoj prvi zgoditak bilježe tek u 8. minuti, lako gube loptu, teško prolaze čvrstu domaću obranu, pa vratar Buzeta Endi Petrić nema ozbiljnih prijetnji. Englezi u 13 minuti dobivaju priliku da sedmercem promjene stanje na semaforu no ni to nisu iskoristili pa rezultat ostaje 9:1 za domaćina. I već je tada svima bilo jasno da su rukometaši Buzeta daleko superiorniji i kvalitetniji igrači te da je susret praktički riješen. Na zasluženi odmor domaćini odlaze s vodstvom od 24:05.

U nastavku susreta ponavlja se slijed događaja iz prvog poluvremena. Promjena se desila jedino u redovima Buzeta jer je trener Mario Sirotić gotovo u cijelosti promijenio sastav svoje ekipe i ubacio "neke nove klince". Prvi okršaj u Challenge kupu Buzećani završavaju prednošću od čak 33 gola razlike.

Na kraju susreta skromnom tortom i slavljeničkom pjesmom igrači i oko 400 gledatelja čestitalo je engleskom golmanu Raphaelu Zamaniju osamnaesti rođendan.

Suci: Michalis Tzaferopoulos i Andreas Bethmann (oba Grčka).

Buzet: Petrić (15), Šverko 5, Prodan 5, Vukelić 5, Kisiček 2, Gašpar 3, Ljubotina 4, Mavrović 3, Horvat 6, Vozila 3, Šunjić 2, Pavletić (12), Sirotić 2, Vrkljan 3.

Olympia Handball: Rinkevicius (12), Cholewwa 2, Bobrowski 5, Julen, Protuschka 1, Bucur 1, Szolomicki, Przedziecki, Zamani (8), Bak, Hanualt, Balnanosis, Lenkevicius.

Challange kup u Buzetu je otvoren susretom ukrajinskog Polytechnika i irskog Dublin Internationala. Pobijedila je ekipa Ukrajine rezultatom 33:24.

Danas su na rasporedu utakmice:
Olympia Handball i Polytechnika u 17 sati
Dublin International – Buzet u 20 sati

Grad Buzet

Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. Zaljubi se u suncem obasjane zidine. Udahni mirise njegovih šuma. Kušaj bogate okuse domaćih delicija. Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. U Buzetu pronađi sebe.