E: info@buzet.hr // Facebook // Youtube

Novosti

Pobjedom obilježili kraj europskog puta

28.11.2010.

U uzvratnom susretu 3. kola EHF Challenge Cupa održanom sinoć u buzetskoj sportskoj dvorani rukometaši Buzeta nadjačali su protivničku momčad "Motor-Zntu-Zas" iz ukrajinskog Zaporožja rezultatom 28:24. Međutim, europski pohod za istarsku momčad tu završava s obzirom da su prije osam dana u Ukrajini od  istih protivnika poraženi rezultatom 20:28.

Domaćini su krenuli furiozno i s jakom željom da se plasiraju u iduće kolo. Tijekom cijelog prvog poluvremena vodili su sa 4-5 golova razlike. Svoj prvi gol iz igre Ukrajinci postižu tek u 18. minuti susreta. Prije toga realizirali su dva gola iz sedmerca. Prvo poluvrijeme završava rezultatom 14:9.

U nastavku susreta u redovima domaćina pada koncentracija, što je gostujuća ekipa odlično iskoristila za smanjenje prednosti Buzećana na samo 2 gola razlike (20:18). Sirotićevi dečki igru s početka susreta vraćaju tek u posljednjih pet minuta utakmice za konačan rezultat od 28:24.

Uzme li se u obzir da je za RK Buzet ovo bila osma utakmica u samo tri tjedna, uključujući i one u Premijer ligi, valja priznati kako su rukometaši iz kotline podno Ćičarije dali sve od sebe da se pokažu u najboljem svijetlu. No,  umor i radne obaveze učinile su svoj danak.

BUZET: Petrić (14), Šverko, Prodan, Vukelić 3, Gašpar 6, Ljubotina, Mavrović 6, Horvat 3, Vozila 5, Šunjić 4, Pavletić, Sirotić, Vrkljan 1. Trener: Mario Sirotić.

MOTOR-ZNTU-ZAS: Riabko 3, Ragozin 3, Ševčenko 2, Yarotski 2, Trofimov 4, Kamišov (1), Sviridovič 1, Kravčenko 1, Gorbačov, Krivčikov 6(3), Sapun (11), Žuk 2, Kuropjatnikov, Čoban. Trener: Igor Diadčenko.
Gledatelja: 500.
Grad Buzet

Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. Zaljubi se u suncem obasjane zidine. Udahni mirise njegovih šuma. Kušaj bogate okuse domaćih delicija. Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. U Buzetu pronađi sebe.