E: info@buzet.hr // Facebook // Youtube

Novosti

Pobjeda nogometaša

27.10.2009.

Nogometaši "Buzeta" teškom su mukom svladali goste iz Barbana i osvojili tri boda, iako gostujuća momčad može žaliti za nekoliko propuštenih prilika. Pored opravdano poništenog pogotka Omića zbog zaleđa, prvo pravo uzbuđenje na susretu kreirali su gosti u 28. minuti kada je Kancelar iznenada ostao sam u šesnaestercu domaćih, no njegov jak udarac prohujao je pokraj Perčićeve lijeve vratnice. Šest minuta kasnije Mošnja se našao u stopostotnoj prilici, ali vratar Perčić bravurozno intervenira i ostavlja svoju mrežu netaknutom. Bilo je to sve vrijedno spomena u prvom poluvremenu u kojem smo vidjeli vrlo malo od domaćeg sastava. Nedugo nakon što se krenulo s centra u drugom dijelu odličnu prigodu imao je Mujakić, no njegov udarac na sreću vratara Pamića blokiran je u posljednji trenutak. U 53. minuti bilježimo prvi sporni trenutak na susretu, kad je odlični Križanac pao u domaćem šesnaestercu nakon jednog duela, ali zviždaljka suca Jandrića nije se oglasila. Desetak minuta kasnije, točnije u 67. minuti Petričić je odlično na drugoj vratnici primirio centaršut Ravnića i prizemnim udarcem svladao gostujućeg vratara za vodstvo "Buzeta" - 1:0. U 74. minuti gosti su bili vrlo blizu izjednačenja, no loptu koju su svi već vidjeli u mreži Ravnić je glavom uspio izbiti u prečku od koje se ona odbila u polje. Nastojanja gostiju da izjednače rezultat otvarala su mnogo prostora za brze kontre domaćih, tako da je Alić mogao zapečatiti pobjedu svoje momčadi u 90. minuti, no nije pogodio iako je izbio sam ispred vratara Pamića.

Gradski stadion. Gledatelja 50. Sudac: Vedran Jandrić (Vrsar). Pomoćnici: Bunčić i Grgurić (oba Poreč). Strijelac: 1:0 Petričić (67’). Žuti kartoni: Majcan,
Ravnić, Mujakić (Buzet), Andrijančić (Omladinac 1952 Barban).
BUZET: Perčić, Bernobić (od 83. Prodan), Ravnić, Vivoda, Majcan, Katarinčić, Agapito, Mujakić, Hamulić (od 69. Jurada), Petričić (od 90. Sirotić), Omić (od
75. Alić).
OMLADINAC 1952 BARBAN: Pamić, Podravec, Križanac, Andrijančić, Brgić, Šugar, Lukman, Mošnja, Kurtić, Kancelar, Pavlić.

(Glas Istre - V. BOŽIĆ)
Grad Buzet

Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. Zaljubi se u suncem obasjane zidine. Udahni mirise njegovih šuma. Kušaj bogate okuse domaćih delicija. Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. U Buzetu pronađi sebe.