E: info@buzet.hr // Facebook // Youtube

Novosti

Loš period za RK “Buzet”, poraženi i od Splićana (19:28)

14.11.2010.

Rukometaši Buzeta sinoć su na domaćem terenu teško poraženi od "EMC Split" rezultatom 19:28. Poraz je tim bolniji s obzirom da su izgubili od do jučer posljednje plasirane ekipe na ljestvici Premijer lige. U 10. kolo najprestižnijeg domaćeg rukometnog prvenstva domaćini su krenuli opterećeno i pod imperativom da moraju pobijediti s obzirom na loš rezultat postignut prije osam dana u Kutini. Međutim, utakmica je krenula u sasvim dugom smjeru od onog očekivanog. Poveo je Split, da bi onda Ljubotina, Horvat i Šunjić već u prvim minutama zaradili žuti karton i protivnicima dali priliku za sedmerac. Srećom, Splićani ih nisu znali iskoristiti. Ono što  je obilježilo prvo poluvrijeme rukometaša Buzeta, a velikim djelom i drugi dio susreta , su loši napadi, gotovo nevjerojatne greške i obrana koja nikako da profunkcionira. Domaćini su teško dolazili do protivničkog gola, promašivali su vrata, a i ono malo prijetnji što su uputili golmanu Cvitkoviću on ih je odlično obranio. Prvo poluvrijeme završava rezultatom 8:14.

U nastavku igre stanje na semaforu nije bilo nimalo bolje. Buzećanima je trebalo čak deset minuta da postignuti zgoditak. U to su vrijeme Splićani uredno "tresli" mrežu vratara Petrića. Praktički, svaki napad Dalmatinaca urodio je plodom. Tračak nade dao je vratar Jović kojeg je domaći trener postavio na gol desetak minuta prije kraja kola. Jović je, naime, na samom ulasku imao odlične tri obrane. Međutim, ni to nije bilo dovoljno za spas njegove ekipe. Utakmica završava rezultatom 19:28.Buzećanima je ovo čak treći poraz u samo tjedan dana. Naime, nakon što su prošle subote u gostujućoj utakmici u Kutini izgubili protiv jedne od najslabijih ekipa u ligi, "Moslavine", u utorak su na domaćem terenu, ali kao gosti, očekivano poraženi od Croatie Zagreba. Takvi negativni ishodi susreta izazvali su razočaranje ne samo kod Uprave kluba već i kod gledatelja kojih je i sinoć bilo gotovo 350. Uz sve to, ne smijemo zaboraviti kako Sirotićeve dečke već u srijedu očekuje još jedna teška utakmica, ona protiv jakog pulskog Arena Jadrograda.

Igrač utakmice  nedvojbeno je Splićanin Davor Javorčić sa 7 postignutih zgoditaka. Od domaćih igraća moguće je izdvojiti samo Endija Petrića koji je obranio 11 lopti.

Vrsni poznavatelji rukometnih prilika u kotlini podno Ćićarije sinoćnu su utakmicu prokomentirali kao najlošiju otkako je Buzet svrstan u najviši razred hrvatskog rukometa.
Grad Buzet

Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. Zaljubi se u suncem obasjane zidine. Udahni mirise njegovih šuma. Kušaj bogate okuse domaćih delicija. Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. U Buzetu pronađi sebe.