E: info@buzet.hr // Facebook // Youtube

Novosti

Izvrsni rezultati buzetskih biciklista

19.05.2010.

Prošlog vikenda buzetski biciklisti, članovi BK Buzet, ponovo su ostvarili izvrsne rezultate. Sanjin Sirotić je na 14. izdanju Crosscountry utrke XCO Premantura, održanoj u Premanturi kraj Pule, osvojio 4. mjesto ukupnog poretka te 1. mjesto u konkurenciji hrvatskih natjecatelja. Aleš Hrvatin je na 18. maratonu Fruška Gora u Srbiji također zauzeo 4. mjesto generalke.

Sirotić je u jakoj međunarodnoj konkurenciji 150-tak natjecatelja završio iza pobjednika utrke Slovenca Kordeža, drugoplasiranog Mađara Salaya i Talijana Bravina, kojemu je pripala bronca. Osamnaestogodišnji Buzećanin pametnom vožnjom iskoristio je pehove nekoliko ponajboljih Elite vozača, te završio kao prvi hrvatski natjecatelj što je s obzirom na njegove godine posebno vrijedan rezultat. Nakon što je prošle godine bio najbolji junior i pobjednik MTB kupa Hrvatske, Sirotić nastavlja i ove sezone s odličnim vožnjama u konkurenciji vozača do 23 godine.

Od ostalih članova BK Buzet Petar Vuković je u konkurenciji juniora osvojio 4.mjesto, odnosno drugo od Hrvata. Vidović Saša pobijedio je u Sport kategoriji, ujedno je završio kao prvi od Hrvata u zajedničkoj Master/Sport kategoriji. Dalibor Babić je bio 6., a Sebastian Nicoletti 12.

Već iskusni europski natjecatelj Aleš Hrvatin vikend je proveo pedalirajući srpskom Fruškom Gorom, tamošnjim nacionalnim parkom te okolicom Novog Sada. Aleš je bio jedini istarski predstavnik, dok se od Hrvata natjecalo još nekoliko biciklista iz Požege.

- Domaćini su bili izuzetno gostoljubivi, staza je lijepa, ali organizacija jako loša. Zbog loših oznaka staze nekoliko sam puta morao stati i čekati kolege da zajedno odlučimo kojim putom moramo krenuti. Peh više jest što su neki putokazi pisani ćirilicom, kazao je Hrvatin. Zbog jakog nevremena start utrke bio je pomaknut za jedan sat, a staza skraćena s 80 na 60 kilometara. Zbog kiše, vjetra i temperature od 5 do 8 Celzijevih stupnjeva utrka  je, istaknuo je buzetski vozač, bila teška. Na maratonu je nastupilo 180-ak vozača.

Grad Buzet

Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. Zaljubi se u suncem obasjane zidine. Udahni mirise njegovih šuma. Kušaj bogate okuse domaćih delicija. Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. U Buzetu pronađi sebe.