E: info@buzet.hr // Facebook // Youtube

Novosti

Hrvatin i Sirotić u hrvatskoj MTB reprezentaciji

06.07.2010.

Na XCM European Championships održanom krajem lipnja u talijanskoj Montebelluni kao članovi hrvatske MTB reprezentacije nastupali su i buzetski vozači. Tako je u Elite kategoriji Hrvatsku predstavljao Buzećan Aleš Hrvatin (BK Buzet), Pavao Roset (BK-Kalorija, Zagreb), Ivo Rubinić (BBK Marun, Lovran), a kod žena Andrea Kiršić(BK MTB Istra, Pazin). U kategoriji do 23 godine nastupio je Sanjin Sirotić (BK Buzet). Svi su uspješno završili iznimno tešku utrku.

Trasa sa startom i ciljem u mjestu Montebelluna trebala je biti dužine 117km za muške i 98,5 za žene, ali su organizatori u zadnjem trenutku dodali još po 20 km u obje kategorije. Od domaćih vozača Aleš Hrvatin zauzeo je 72. mjesto s vremenom 07:05:44h. Sanjin Sirotić je završio na 68. poziciji s vremenom 07:00:58h. Iduće godine u Montellu održava se UCI svjetsko XCM prvenstvo.
Grad Buzet

Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. Zaljubi se u suncem obasjane zidine. Udahni mirise njegovih šuma. Kušaj bogate okuse domaćih delicija. Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. U Buzetu pronađi sebe.