E: info@buzet.hr // Facebook // Youtube

Novosti

Domaći biciklisti na Parenzani Cannondale

27.09.2010.

U društvu 300-injak vrsnih biciklista iz više europskih zemalja proteklog su se vikenda na biciklističkoj utrci UCI Class1 MTB maraton "Parenzana", koja se bodovala i za Hrvatsko prvenstvo u XC Maratonu, našlo više članova Biciklističkog kluba "Buzet". Start, ujedno i cilj bio je u Vižinadi. Itinerer dugačak 58 odnosno 77 kilometara ovisno o klasama, obuhvatio je mjesta: Grožnjan, Livade, Oprtalj, Istarske toplice, Zamask i Motovun. Natjecatelji prosječno su vozili od četiri do pet sati.

Sanjin Sirotić osvojio je 2. mjesto u konkurenciji Hrvata u klasi ispod 23 godine. Bio bi on i brži da mu se nije probušila guma. On je vozio 78 kilometara. Petar Vuković je  završio kao trećeplasirani domaći junior. U 3 sata i 8 minuta otpedalirao je 58 kilometara. Babić Dalibor bio je 2. od Hrvata u klasi veterani A (od 30 do 35 godina). U konkurenciji domaćih vozača Dragan Draščić je osvojio 4. mjesto u kategoriji do 23 godine, a Sebastian  Nicoletti 3. mjesto u kategoriji sport.

Istaknuti biciklist Aleš Hrvatin odustao je. Već nakon nekoliko prijeđenih kilometara shvatio je da praktički ne može postići ništa i odložio svoj bicikl. Kao razlog navodi lošu pripremljenost. Međutim, pomogao je svojoj kolegici Andreji Kiršić kojoj se probušila guma.   Naime, ustupio joj je svoju gumu kako bi dopedalirala do visokog drugog plamsana u svojoj klasi.

Iduće nedjelje bicikliste očekuje utrka downhilla u Gračišću.
Grad Buzet

Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. Zaljubi se u suncem obasjane zidine. Udahni mirise njegovih šuma. Kušaj bogate okuse domaćih delicija. Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. U Buzetu pronađi sebe.