E: info@buzet.hr // Facebook // Youtube

Novosti

Buzetski taekwon-do borci uspješni na natjecanju

16.10.2013.

U subotu u Fažani je održan 11. Istra Open u ITF taekwon-dou za kadete i juniore. Turnir je međunarodnog karaktera te je otvoren za sve domaće borce i borce obližnjih zemalja. Sudjelovalo je 15 klubova iz 3 zemlja. Među njima je bio i Taekwon-do klub "Buzet" koji se predstavio s ukupno jedanaest natjecatelja obje starosne skupine.

Debitanti na turniru bili su: Fran Belušić, Daniel Divjak i Danijel Vodopija. Pokazali su veliku hrabrost, ali i poslušnost u borbi.  Belušić  i Vodopija borili su se odlučno, te usko izgubili u prvoj borbi. Najbolje je prošao Divjak koji je u kategoriji do 25 kg dogurao do finala. Odlučan, bez sraha i uz glasnu podršku s tribina pobijedio je i iskusnije borce od sebe. Zapažen je bio i od strane ostalih trenera koji su sa divljenjem promatrali njegove borbe.

Ostale snage, već iskusne u borbama i formama ispunile su očekivanja i za Buzet osvojila još deset medalja. Teo Sega Sumić unatoč pobjedama u borbama do 30 kg nije stigao do postolja, ali je dokazao kako se redovnim treniranjem postiže samopouzdanje i iskustvo. Mihael Glavić u istoj kategoriji izgubio je od iskusnijeg borca u neizvjesnoj i izjednačenoj borbi. Alvin Glavić opet je dokazao tko "vlada" kadetskom kategorijom do 40 kg. Nakon nekoliko napornih i teških borbi izborio je finale u kojem ga je dočekao slovenski borac crnog pojasa. U prvoj borbi bili su izjednačeni, ali je Alvin kasnije preokrenuo i uvjerljivo osvojio zlato.

U konkurenciji juniora Alvin još uvijek zaostaje fizički za dečkima koji su stariji od njega, te je  3. mjesto u kategoriji do 45 kg velik uspjeh. Anthea Lisa Grbac osvojla je brončano postolje u formama i borbama juniorki izgubivši od puno starijih i iskusnijih reprezentativki. Korina Zugan je količinom odrađenih borbi pustila svoje srce na tatamiju i dokazala svoj borbeni duh. Uvjerljivo je u svojim kategorijama u kadetima i juniorima curama pokazala da je definitivno borac koji se probio u sam vrh i koji računa na postolje. Potvrdila je svoju dominaciju u ovim zahtjevnim kategorijama sa dvije bronce, a u formama plavih pojaseva juniorki se opet srela u finalu sa prijateljicom i klupskom kolegicom Mateom Petohleb. Ovog puta Korina odnosi zlato, a Matea srebro. Osim u juniorima, Matea se izborila za finale formi i u kadetima gdje je također osvojila srebro.

Martina Butarić je lani bila debitantica, ali od samih početaka napada postolja. Tako je u subotu stala na najvišu stepenicu zelenih pojaseva juniorki i potvrdila svoj kvalitetan rad. Novopečena nositeljica crnog pojasa 1. dan, Ela Mandalenić, odradila je odlično forme, staloženo i točno i tako osvojila srebro izgubivši od slovenske reprezentativke. U borbama do 58 kg izborila se za 3. mj iako je i polufinalnu borbu tjesno izgubila.

Buzet je osvojio 4. mjesto u poretku klubova iza dominantnog domaćina, Slovenaca i kluba Legend iz Zagreba. Važno je kako su buzetski borci skupili 23 boda, a drugoplasirani i treće plasirani samo bod više.
- Za dlaku nam je izmaknuo pehar u poretku klubova, ali što se nas tiče borci su osvojili postolje, jer su pokazali svu svoju srdačnost i stisnuli zube do samog kraja, rekli su treneri Iva i Tomislav Jeletić.
Grad Buzet

Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. Zaljubi se u suncem obasjane zidine. Udahni mirise njegovih šuma. Kušaj bogate okuse domaćih delicija. Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. U Buzetu pronađi sebe.