E: info@buzet.hr // Facebook // Youtube

Novosti

Buzet - Zagreb CO 28:39

04.11.2009.

Iako se pobjednik znao odmah od starta, vrijedi spomenuti da su Buzećani u 3. minuti susreta vodili 2:1 zgodicima Vrkljana i Gašpara i da nisu nimalo loše izgledali u otvaranju susreta. Svjedoči tome i rezultat iz 10. minute, kada su gosti minimalno vodili (7:8), što je kod najvatrenijih navijača plavih izazvalo euforiju uz povike: "Hoćemo pobjedu".

Tada je izgledalo da su Zagrepčani počeli stvarati prednost od tri gola na svojoj strani (7:10), međutim, domaći postižu tri pogotka uzastopce i u 15. minuti vraćaju se na početak. U tim je trenucima briljirao Neno Gašpar, koji je u prvih petnaest minuta susreta postigao pet golova. Da se dečki Marija Sirotića uopće nisu prestrašili renomiranog gosta, najbolje su dali do znanja kapetan Grižančić i Vozila, koji svojim golovima u dva navrata dovode svoju momčad u vodstvo (12:11, 13:12, 17. minuta).

Nakon toga je trener Maglajlija malo podigao glas s klupe, što je njegovim igračima bio dovoljan znak da podignu razinu igre u obrani iz koje su brzim kontrama kažnjavali domaće (13:17, 23. minuta). Dok su svakog trenutka čekali da će Zagrepčani svojom prednošću učiniti ovaj susret nezanimljivim, domaći su tri minuta kasnije prepolovili gostujuću prednost i utakmicu dovode u neizvjesne vode (16:18, 26. minuta).

Do kraja poluvremena gosti su ipak uspjeli vratiti četiri gola prednosti, no za svaku je pohvalu pristup i angažman domaćih rukometaša u prvih pola sata igre. Domaćini su u tom periodu pokazali veliku želju, i za njih nije postojala izgubljena lopta te su takvim pristupom s dva postignuta gola početkom nastavka ponovno došli na dva gola minusa (19:21, 35. minuta).

Mnogo smo puta izvještavali o igri "gol za gol", no to ovoga puta nije bio slučaj. Najprije su se Zagrepčani serijom pogodaka odvojili na pet razlike (19:24), da bi se domaći vratili i u 43. minuti pogotkom Grižančića još jednom zapuhali za vrat renomiranim gostima (25:26). U narednim je trenucima uslijedio dio susreta koji je u potpunosti pripao gostima, koji serijom 8:2 dolaze do svoje najveće prednosti na utakmici (27:34, 53. minuta).

Nakon toga domaći više nisu imali snage vratiti se te se prednost, zbog duge i kvalitetne klupe gostiju, na kraju zaustavila na 11 pogodaka razlike.

Sportska dvorana. Gledatelja. 550. Suci: Matić (Petrinja), Zečević (Zagreb). Sedmerci: Buzet 2 (2), Zagreb CO 2 (2). Isključenja: Buzet -, Zagreb CO 4 minute.

BUZET: Petrić (2+0), Šverko, Teo Prodan, Jović (2+0), Grižančić 5, Tedi Prodan, Gašpar 6, Ljubotina 1, Mavrović 2, Vrkljan 4 (2), Slipčević (5+0), Vozila 6, Silić, Šunjić 2, Sirotić, Dragičević 1.

ZAGREB CO: Šego (8+0), Marić, Gajić 7 (1), Loke 9, Lazarov 4 (1), Kopljar 1, Špoljarić 1, Lubej, Džomba 4, Škof (6+0), Gojun 2, Bumbak, Štrlek 6, T. Valčić 3, Balić 2. (Velimir BOŽIĆ, Glas Istre)
Grad Buzet

Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. Zaljubi se u suncem obasjane zidine. Udahni mirise njegovih šuma. Kušaj bogate okuse domaćih delicija. Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. U Buzetu pronađi sebe.