E: info@buzet.hr // Facebook // Youtube

Novosti

Buzećani slavili u istarskom derbiju

24.10.2010.

Rukometaši Buzeta sinoć su u istarskom derbiju ostvarili svoju prvu ovosezonsku pobjedu na domaćem terenu. Pobjeda je bila tim slađa što su ekipu Poreča pobijedili rezultatom 28:17. Jer, iako su svi ljubitelji sporta na parketu iz kotline podno Ćićarije priželjkivali pobjedu, nitko se ovakvom raspletu utakmice ni u najljepšem snu nije ponadao. Impresivnu golovnu razliku dodatno su začarali vatreni navijači koji su još jedanput stvorili veličanstvenu atmosferu u dvorani.

U prvim minuta susreta snage obaju ekipa bile su izjednačene da bi se domaćini u 8. minuti odmakli za dva gola. Griješile su obje ekipe, ali rukometaši Buzeta bili su brži, imali bolje napade, više volje i izraženiju želju za pobjedom. Do kraja prvog poluvremena Buzećani uspijevaju zadržati prednost te na odmor odlaze mirniji s obzirom na rezultat (13:9).

Buzetska ekipa u drugo poluvrijeme ulazi još motiviranija, dok Porečani sve više popuštaju. Domaćini su imali odličnu obranu pa je gostujuća ekipa teško dolazila do novih prilika za gol što potvrđuje i podatak da čak 11 minuta nisu zabilježili niti jedan zgoditak. Za to su vrijeme dečki Maria Sirotića tresli mrežu vratara protivničke momčadi. Šećer na kraju bile su i pohvalne obrane zamjenskog vratara Buzeta, Igora Pavletića, kojeg je Sirotić ubacio u igru samo nekoliko minuta prije kraja susreta.

Od igrača subotnje utakmice valja istaknuti domaćeg vratara Endija Petrića koji je imao 11 obrana, najboljeg strijelca Buzeta Ivana Vrkljan sa 8 golova te Nenu Gašpara sa 6 golova. Milan Ivančev zabio je 5 golova, najviše u redovima gostiju.
Grad Buzet

Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. Zaljubi se u suncem obasjane zidine. Udahni mirise njegovih šuma. Kušaj bogate okuse domaćih delicija. Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. U Buzetu pronađi sebe.