E: info@buzet.hr // Facebook // Youtube

Novosti

“Brdaši” jurili u Čabru, autocrossisti u Rupi

12.07.2010.

Jedna od najatraktivnijih automobilističkih natjecateljskih disciplina, utrka autocrossa, održana je u nedjelju u Rupi nedaleko od Rijeke. Na paklenim temperaturama, pod vedrim nebom i u prašini "valjali" su se i predstavnici AK Buzet Autosporta.

U konkurenciji 26 vozača iz Hrvatske i Slovenije, Dragan Sergo osvojio je 3. mjesto divizije 1A. U regionalnoj konkurenciji Romeo Vivoda je zauzeo 3. mjesto divizije 1, a Patrik Vivoda 4. mjesto divizije 1A. Pehar za pehiste otišao je u ruke Robertu Slaviću koji je na treninzima ostvario dobra vremena da bi na kvalifikacijama svoj buggy "zabio" u zemljani nasip te ostao na samo dva kotača.

U klupskom poretku buzetski je kolektiv zauzeo 2. mjesto. Valja spomenuti da Buzet Autosport 25. srpnja 2010. godine na Bršćaku organizira utrku Prvenstva regije zapad u autocrossu. Riječ je o jedinoj manifestaciji takve vrste u Istri.

U nedjelju je održana i utrka Prvenstva Hrvatske na brdskim stazama, i to u Čabru. Sudjelovalo je 53 "brdaša". Saša Černeha (AK Buzet Autosport) zauzeo je 3. mjesto klase N2 odnosno 27. mjesto generalke, a njegov klupski kolega Nino Andrejević 40. mjesto generalnog poretka. Buzećanin Enver Prodan (AK Zrinski) utrku je završio na 2. mjestu klase N2 i 41. mjestu ukupnog poretka.

Grad Buzet

Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. Zaljubi se u suncem obasjane zidine. Udahni mirise njegovih šuma. Kušaj bogate okuse domaćih delicija. Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. U Buzetu pronađi sebe.