E: info@buzet.hr // Facebook // Youtube

Novosti

Automobilisti u Austriji, Brtonigli i Ogulinu

23.08.2010.

Braća Sanjin i Alen Prodan iz Auto kluba Buzet Autosport u subotu su sudjelovali na autoslalom utrci Centralne europske zone u austrijskom gradiću Teesdorf. Na izuzetno brzoj i zahtjevnoj stazi, u konkurenciji kakvu je u Hrvatskoj moguće vidjeti samo na rijetkim ralijima, Sanjin je osvojio 3. mjesto u klasi 1400, a njegov brat Alen 4. mjesto u toj istoj klasi. Zanimljivo jest da su na utrci nastupale čak tri vrlo snažne i vrhunski pripremljene subaru impreze i tri mitsubishi lancera, a buzetski su vozači za najboljima zaostali samo 5 sekundi, dok su od nekih bili i brži. Trkalište je bilo dužine 2,5 kilometara, duplo duže nego na domaćim prvenstvima. Ovo je bio prvi puta da su se buzetski autoslalomaši natjecali van granica Hrvatske.

Istog je dana u Brtonigli održana i utrka ocjenskog auto ralija za Prvenstvo Hrvatske. U tehničkoj disciplini snagu su odmjerile četiri buzetske posade. Elena Golojka i Mia Žudić osvojile su 3. mjesto u klasi 1 i 2. mjesto u konkurenciji žena. Željko Destinić i Matteo Štoković utrku su završili na  4. mjestu u klase 1. Posade Marin Nežić i Marko Matijašić te Dorjan Kodelja i Marin Gržinić zbog tehničkog su kvara na vozilu bili prisiljeni odustati. Natjecanje se bodovalo za Prvenstvo Hrvatske. Sudjelovalo je 18 posada iz 9 hrvatskih klubova, a buzetski je kolektiv zauzeo 3. mjesto. Vozačice i vozači ističu kako je borba bila jako velika, dok se poredak u klasama mijenjao iz vožnje u vožnju.

Bogatom automobilističkom vikendu doprinijela je i brdska auto utrka u Ogulinu. Natjecalo se 70-ak vozača. Utrka se bodovala za Prvenstvo Hrvatske i Prvenstvo Regije Zapad. Buzećanin Manuel Kodelja osvojio je 1. mjesto u klasi A7 i 2. mjesto u grupi A, dok je njegov klupski kolega Dalibor Franolić zauzeo 2. mjesto u klasi A7. Zoran Vidmar  natjecanje je završio na 4. mjestu u klasi H15, Saša Černeka na 3. u klasi N2, Dujko Grčić na 1. mjestu u klasi H18. Buzećanin Enver Prodan (Zrinski Čabar) osvojio je 2. mjesto u klase N1. Brdašima još preostaju utrke na Sljemenu, u Konavlima te u Buzetu.

Grad Buzet

Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. Zaljubi se u suncem obasjane zidine. Udahni mirise njegovih šuma. Kušaj bogate okuse domaćih delicija. Prepusti se doživljajima, upoznaj njegove najskrovitije kutke, osjeti avanturu, postani dio prirode. U Buzetu pronađi sebe.